Wózek Maxi Cosi Mura 4 Plus

Jak się nam sprawdza wózek Maxi Cosi Mura 4 Plus

Na długo zanim zaszliśmy w ciąże nasi znajomi, którym dopiero co urodziło się dziecko opowiedzieli nam jak wybrali wózek dla córki. Chodzili po sklepie i sprawdzali po kolei który uda im się złożyć jedną ręką (założenie było że w drugiej trzymają dziecko) dodatkowo musieli sami dojść do tego jak to zrobić (chodziło o intuicyjność i łatwość obsługi)

Idą za ich przykładem wybierając wózek dla naszego dziecka postanowiliśmy skoncentrować się na kilku najważniejszych dla nas sprawach.

Na czym skupiliśmy się wybierając wózek?

Zależało nam na tym żeby wózek miał regulowaną wysokość rączki. Oboje z mężem jesteśmy wysocy, nasi rodzice są od nas niżsi i chcieliśmy żeby im również wygodnie prowadziło się wózek. Na jednej ramie chcieliśmy mieć możliwość zamontowania spacerówki, gondoli oraz fotelika samochodowego. Wytrzymała, solidna konstrukcja miała przetrwać kilka lat użytkowania. Gondola miała być duża. Spacerówka musiała mieć możliwość ułożenia przodem i tyłem do kierunku jazdy, musiała też rozkładać się na płasko. Wózek miał być też zwrotny, łatwo się prowadzić zarówno na spacerze w lesie jaki i pomiędzy sklepowymi półkami. Wiedzieliśmy też, że będziemy często wozić wózek samochodem więc łatwość składania była kluczowa.

Na jaki wózek się zdecydowaliśmy?

Wybraliśmy wózek Maxi Cosi Mura 4 Plus. Posiadamy gondolę model Foldable  w kolorze Earth Brown oraz spacerówkę Mosaic Blue. Cena takiego zestawu (kupowaliśmy wózek w 2016) to 1899 zł. Wózek w wersji spacer z wózkiemspacerowej posiada 6 wersji kolorystycznych, gondole natomiast zależnie od modelu 5 lub 7. W zestawie są również adaptery, dzięki którym możemy wpiąć na stelaż wózka fotelik samochodowy. Jest to niezwykłe ułatwienie przy podróżach samochodem. Nie ma konieczności wyciągania śpiącego malucha z fotelika i przekładania go do gondoli.

Dlaczego akurat ten wózek?

Na naszą decyzję wpływ miało kilka czynników. Konstrukcja wózka Maxi Cosi Mura 4 Plus jest wyjątkowo solidna i stabilna, wpinanie gondoli i fotelika jest bardzo łatwe i szybkie dzięki dołączonym adapterom. Intuicyjne składanie bez konieczności schylania się bardzo ułatwia podróże samochodem. Czasem wózek składamy i wkładamy do samochodu 5-6 razy dziennie. Rączka jest regulowana, przednie koła są skrętne dzięki czemu praktycznie jednym palcem można obrócić wózek o 180 stopni. Dzięki możliwości zablokowania przednich kół na wyboistym terenie wózek nam nie ucieka na boki. Wszystkie funkcjonalności Mury możecie zobaczyć na filmie zamieszczonym przez Maxi Cosi na ich kanale YouTube.

Spacerówka

spacerówka maxi cosi mura 4 plus

Siedzisko spacerówki jest przestronne i komfortowe. Posiada możliwość ułożenia przodem i tyłem do kierunku jazdyoraz rozłożenia na płasko jeśli nasze dziecko zaśnie w czasie spaceru. Budka jest naprawdę długa dzięki czemu zapewnia ochronę przed słońcem, deszczem czy wiatrem. Mura Plus 4  w wersji spacerowej jest wyposażona w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz odpinany pałąk w kształcie litery T, który ułatwia umieszczanie dziecka w wózku. Posiada też centralny hamulec, który jak do tej pory sprawdza się doskonale.

Gondola

gondola maxi cosi mura 4 plus

Wybrana przez nas gondola to model składany dzięki czemu zajmuje mniej miejsca w czasie transportu samochodem. Posiada wygodny materacyk,osłonę przeciwdeszczową oraz moskitierę. Materiał, z którego wykonano gondolę jest bardzo trwały. Gondola waży 4,6 kg a jej wymiary to 89cm (długość)/46cm (szerokość)/57cm (wysokość) – z otwartą budką. Złożona gondola ma wysokość jedynie 17 cm! To jest jedna z cech tego modelu, która mnie skusiła.

Niestety nawet Mura nie jest wolna od wad. Jakie minusy zauważyliśmy?

wóżek Maxi Cosi Mura 4 Plus wymiary po złożeniu

  • kosz na zakupy jest niewielki i niezbyt praktyczny. Owszem możemy umieścić w nim kilka rzeczy jednak ich wkładanie i wyciąganie nie jest wygodne
  • wózek jest duży (jak dla mnie wręcz ogromny) i nawet złożony zajmuje sporo miejsc w bagażniku. Dzięki temu zapewne jest tak solidny i wytrzymały jednak trzeba mieć świadomość jego pokaźnych rozmiarów
  • Mura jest ciężka. Znów można położyć na karb solidnego wykonania jednak kiedy w ciągu jednego dnia wyciągam ją z bagażnika kolejny raz marzę żeby była choć odrobinę lżejsza. Wersja spacerowa to waga ponad 17 kg!
  • Mura posiada bardzo szeroki rozstaw kół tylnich! W czasie użytkowania wielokrotnie trafiliśmy na miejsca gdzie nie mieściłam sie naszym wózkiem. Drzwi, ruchome platformy w galeriach handlowych czy po prostu alejki w sklepie były zbyt wąskie dla naszego wózka:/

Ktoś mógłby zapytać skoro wiedzieliśmy, że często będziemy wozić wózek samochodem to czemu zdecydowaliśmy się właśnie na ten model? Szczerze? Nie sprawdziliśmy tego! Biję się w pierś bo to ja podjęłam ostateczną decyzję o wyborze. Tak naprawdę wielkość Mury po złożeniu w wersji spacerowej jest dla mnie na tyle kłopotliwa, że zastanawiam się nad kupnem czegoś mniejszego na wyjazdy. Pomimo, iż nasz samochód ma bardzo pojemny bagażnik zabierając ze sobą wózek nie zmieściłabym już np dwóch dużych walizek. Jeśli chodzi o spacer i codzienne użytkowanie jestem bardzo zadowolona. Ocena? 3,5/5 głownie ze względu na jej wymiary i wielkość po złożeniu.

 

Zdjęcia i rysunki pochodzą ze strony producenta oraz naszego prywatnego archiwum.

Leave a Reply